03 – 04 listopada 2023, Hotel Courtyard by Marriott, Gdynia
Cieszymy się, że możemy ogłosić, iż nasza konferencja odbędzie się w Hotelu Marriott w malowniczej Gdyni. Wierzymy, że to znakomite miejsce dostarczy naszym gościom nie tylko wyjątkowych wrażeń, ale także zapewni komfort.
Hotel Marriott w Gdyni znany jest z niezrównanej obsługi oraz eleganckiego, nowoczesnego wystroju, który stanowi idealne tło dla naszego wydarzenia.
Jesteśmy przekonani, że to miejsce spełni oczekiwania naszych gości, zapewniając im doskonałe warunki do wymiany wiedzy oraz inspirujących rozmów.
Z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie z Państwem i mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy niepowtarzalną atmosferę podczas naszej konferencji.
Pierwsza edycja konferencji odbyła się w 2018 roku i jest organizowana cyklicznie. Aktualnie z przyjemnością możemy zaprosić państwa na siódmą edycję konferencji „HIV na mapie potrzeb zdrowotnych Polski”. Każdy kolejny rok przynosi nowe wyzwania i odkrycia w dziedzinie HIV, nasza konferencja jest doskonałą okazją do refleksji nad postępami w leczeniu, profilaktyce oraz opiece nad osobami zakażonymi. To także szansa na inspirujące prelekcje i dyskusje, które kształtują przyszłość działań na rzecz walki z HIV.
Mamy możliwość spotkania
i wysłuchania specjalistów w swojej dziedzinie medycznej z
terenu całego kraju, w jednym miejscu.
Lista prelegentów i poruszanych tematów znajduje się poniżej.
Konferencja będzie skupiać się na głębszym zrozumieniu tematyki HIV i aktualnych wyzwaniach związanych z leczeniem. Jednocześnie chcemy skierować uwagę na ludzi pochodzących z Ukrainy, którzy są zakażeni wirusem HIV, aby zrozumieć ich potrzeby oraz dostarczyć wskazówki, jak można im pomóc.
Wierzymy, że wykłady i dyskusje podczas konferencji przyczynią się do rozszerzenia naszej wiedzy na ten ważny temat i pomogą w rozwijaniu bardziej wyważonego spojrzenia na kwestie związane z HIV oraz opieką nad cudzoziemcami.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników do udziału i liczymy, że nasza konferencja przyczyni się do poszerzenia horyzontów w zakresie tej tematyki.
dr n. med.
wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, ordynator, Oddział III, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
Jest specjalistą chorób zakaźnych i ordynatorem w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, oraz Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa mazowieckiego. Zajmuje się między innymi pacjentami z infekcją HIV, HCV, HBV, COVID-19 oraz innymi zakażeniami występującymi w Polsce.
Jest aktywnym członkiem polskich i zagranicznych towarzystw naukowych oraz zespołów eksperckich. Od wielu lat realizuje programy edukacyjne dla różnych środowisk medycznych i pozamedycznych. Jest autorką około 350 prac naukowych z dziedziny chorób zakaźnych, publikowanych w czasopismach naukowych. Pisze także artykuły popularno-naukowe w czasopismach i magazynach, udziela wywiadów, komentarzy i opinii eksperckich w mediach publicznych. Aktywnie włącza się w projekty i kampanie zdrowotne, o szerokim oddziaływaniu społecznym, zwłaszcza w zakresie popularyzacji profilaktyki i wczesnego diagnozowania HIV.
Za swoją pracę została 4-krotnie uhonorowana nagrodą Ministra Zdrowia oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego „Pro Masovia”, a także nagrodą naukową PTN AIDS i Dyplomem Honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
prof. dr hab.
profesor, kierownik kliniki, ordynator oddziału
kierownik, Klinika Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii, Warszawski Uniwersytet Medyczny, ordynator oddziału, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
Początkowo, w latach 1990-2008 pracowała w Klinice Chorób Zakaźnych w Białymstoku, uzyskując kolejne stopnie awansu zawodowego i naukowego. Od 2008 roku jest kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Ordynatorem Oddziału X Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego. Jej zainteresowania naukowe i zawodowe koncentrują się wokół problematyki HIV/AIDS ze szczególnym uwzględnieniem patogenezy, leczenia antyretrowirusowego, powikłań narządowych, koinfekcji HIV i HCV, HBV. Od wielu lat jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, przez 8 lat była Redaktorem Naczelnym czasopisma HIV/AIDS Review, obecnie jest v-ce Redaktorem, od 10 lat- v-ce Prezes Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Należy do grona ekspertów opracowujących rekomendacje dotyczące opieki nad zakażonymi HIV. 0d 2008 - autor rekomendacji Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS dotyczących kompleksowej opieki nad zakażonymi HIV i chorymi na AIDS
Jest członkiem Zespołu Ekspertów Ministra Zdrowia,- opiniowanie wprowadzenia na listę prowadzenia specjalizacji lub staży kierunkowych w dziedzinie chorób zakaźnych –
Należy do licznych komitetów redakcyjnych czasopism krajowych i międzynarodowych, jest recenzentem licznych publikacji, organizatorem i wykładowcą licznych kursów organizowanych przez CMKP dla lekarzy specjalizujących się w chorobach zakaźnych, gastroenterologii, neurologii. Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych, IF>376, Index Hirscha =36
dr hab. n. med.
Absolwentka wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, specjalistka chorób zakaźnych, wewnętrznych i epidemiologii. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Klinice Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji w Białymstoku, koncentrując się głównie na chorobach odkleszczowych i odzwierzęcych, następnie w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białymstoku. Obecnie od kilku lat pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, Poradni Profilaktyczno-Leczniczej zajmującej się pacjentami żyjącymi z HIV oraz profilaktyką zakażeń krwiopochodnych oraz w Klinice Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii WUM. Jest autorką i współautorką licznych prac naukowych, rozdziałów podręczników, komunikatów zjazdowych konferencji polskich i zagranicznych. Jest aktywnym członkiem organizacji i towarzystw naukowych: PTN AIDS, PTEiLChZ, PTH, EACS, IAS.
prof.
z wykształcenia lekarz medycyny i biostatystyk, jest doktorem habilitowanym nauk o zdrowiu w dziedzinie epidemiologii i specjalistą zdrowia publicznego. Od 2002 r. jest związana z NIZP PZH – PIB, gdzie zajmuje się epidemiologią chorób przenoszonych drogą parenteralną i płciową, zwłaszcza zakażeń HIV i HCV. Ściśle współpracuje ze środowiskiem epidemiologów europejskich, m.in. będąc przewodniczącą Komitetu Koordynującego program nadzoru nad wirusowymi zapaleniami wątroby w Unii Europejskiej. Brała udział w kilkunastu projektach badawczych dotyczących występowania chorób zakaźnych i jest autorką ponad 100 publikacji naukowych o tej tematyce.
dr n. med.
Dr n. med. Regina Beata Podlasin - specjalistka chorób zakaźnych
prof.
prof . dr hab. n. med
W 2002 ukończył studia medyczne w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. 18 grudnia 2007 obronił pracę doktorską Warianty sekwencji genów receptorów chemokin a podatność na zakażenie ludzkim wirusem niedoboru odporności typu 1. 19 czerwca 2012 habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej Epidemiologia molekularna w zakażeniu HIV-1: zmienność genetyczna gospodarza i wirusa. 22 stycznia 2016 nadano mu tytuł profesora w zakresie nauk medycznych. Piastuje stanowisko profesora w Katedrze Chorób Zakaźnych na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Pełni funkcję wice-prezesa EACS (European AIDS Clinical Society oraz prezesa Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS.
lekarz epidemiolog, od r. 2001 dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku zdrowie publiczne na Uniwersytecie Hebrajskim w Izraelu. Autorka wielu artykułów dotyczących problematyki HIV/AIDS, prezentacji na licznych kongresach krajowych i międzynarodowych, wystąpień, m.in. na forum ONZ, gdzie trzykrotnie (w 2005, 2006, 2008 r.) prowadziła sesje poświęcone profilaktyce HIV/AIDS. Posiada doświadczenie we współpracy z WHO oraz UNAIDS. Ekspert Northern Dimension Partnership, partnerstwa zajmującego się walką z chorobami zakaźnymi w regionie Morza Bałtyckiego, ekspert w grupie Komisji Europejskiej Think Tank on HIV/AIDS.
prof. dr hab.
Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego WUM i ordynator oddziału XI Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawieod 2003 r.; kierownik Studiów Doktoranckich dla II WL w latach 2012-2019.
Członek Rady Naukowej IP CZD, Komisji Bioetycznej OIL w W-wie;
Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP), członek Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, European Society Pediatric Infectious Diseases (ESPID), Pediatric European Network Trial of AIDS (PENTA) oraz European Scientific Consulting Companion Animal Parasites (ESCCAP Poland - Polska Rada konsultacyjna ds. Parazytoz Zwierząt Towarzyszących) - od 2010 jako wiceprzewodnicząca; Działalność naukowa dotyczy chorób zakaźnych dzieci, szczególnie zakażeń HIV, HCV, wirusami z rodziny Herpes oraz zarażeń pasożytniczych;
Autor 183 publikacji, IF z prac własnych 162,511.
Zdobądź wiedzę
Konferencja będzie skupiać się na głębszym zrozumieniu tematyki HIV i aktualnych wyzwaniach związanych z leczeniem. Jednocześnie chcemy skierować uwagę na ludzi pochodzących z Ukrainy, którzy są zakażeni wirusem HIV, aby zrozumieć ich potrzeby oraz dostarczyć wskazówki, jak można im pomóc.
Wykładowca: prof. Andrzej Horban - Konsultant Krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych
Wykladowca: dr hab. Ewa Siwak
Wykładowca: prof. Marcin Czech - specjalista epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego,
03 – 04 listopad 2023
Hotel Courtyard by Marriott Gdynia
Waterfront
ul.Jerzego Waszyngtona 18
81-342 Gdynia