24-25 Maja 2024, Fokus Hotel Premium
Lublin, ul. Podzamcze 1
Komitet naukowy:
Przewodnicząca: prof. Justyna D. Kowalska
Zastępca przewodniczącej: prof. Magdalena Rosińska
Członkowie: prof. Andrzej Horban, prof. Anita Olczak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Krzysztof Tomasiewicz, dr med. Agnieszka Wroblewska, dr med. Piotr Kocbach, dr med. Bartłomiej Matłosz
Miejsce wydarzenia: Fokus Hotel Premium
Lublin,ul. Podzamcze 1
W roku 2024 VI edycja konferencji "Kobieta w kręgu chorób zakaźnych" odbędzie się w Focus Hotel Premium w Lublinie. Wierzymy, że zapewnimy Państwu komfortowe warunki oraz wysoki standard świadczonych przez nas usług. Życzymy miłego i przyjemnego pobytu.
Konferencja "Kobieta w kręgu chorób zakaźnych" odbyła się pierwszy raz w 2021 roku, pierwsza i druga edycja konferencji odbywała się w formie hybrydowej.
Aktualnie będą mieli Państwo okazję wziąć udział w VI edycji konferencji organizowanej cyklicznie.
Komitet Naukowy:
Prof. Justyna D. Kowalska - Przewodnicząca
Prof. Magdalena Rosińska - Zastępca Przewodniczącej
Prof. Andrzej Horban
Prof. Anita Olczak
Prof. Magdalena Marczyńska
Prof. Krzysztof Tomasiewicz
Dr Agnieszka Wroblewska
Dr Piotr Kocbach
Dr Bartłomiej Matłosz
Mamy możliwość spotkania i wysłuchania specjalistów w swojej dziedzinie medycznej z terenu całego kraju, w jednym miejscu. Lista prelegentów i poruszanych tematów będzie niebawem zamieszczona na stronie.
Tematyką przewodnią konferencji są choroby zakaźne u Kobiet.
Każda edycja konferencji "Kobieta w kręgu chorób zakaźnych" dostarcza Państwu nie tylko interesującą wiedzę, ale także nowe i ciekawe sposoby leczenia kobiet zarażonych wirusem HIV/HCV.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji w formie tradycyjnej.
Mamy nadzieję, że Konferencja umożliwi Państwu efektywną wymianę wiedzy i doświadczeń,
a uczestnictwo w obecnej edycji przyniesie Państwu wiele korzyści.
prof.
prof.
z wykształcenia lekarz medycyny i biostatystyk, jest doktorem habilitowanym nauk o zdrowiu w dziedzinie epidemiologii i specjalistą zdrowia publicznego. Od 2002 r. jest związana z NIZP PZH – PIB, gdzie zajmuje się epidemiologią chorób przenoszonych drogą parenteralną i płciową, zwłaszcza zakażeń HIV i HCV. Ściśle współpracuje ze środowiskiem epidemiologów europejskich, m.in. będąc przewodniczącą Komitetu Koordynującego program nadzoru nad wirusowymi zapaleniami wątroby w Unii Europejskiej. Brała udział w kilkunastu projektach badawczych dotyczących występowania chorób zakaźnych i jest autorką ponad 100 publikacji naukowych o tej tematyce.
prof.
Justyna Kowalska jest profesorem medycyny w Klinice Chorób Zakaźnych Dorosłych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i starszym konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych w Poradni HIV, Szpitala Zakaźnego w Warszawie, Polska. Ukończyła doktorat na Uniwersytecie w Kopenhadze w Danii na temat długoterminowych skutków i toksyczności leczenia HIV. W ciągu ponad piętnastu lat pracy w dziedzinie HIV prowadziła liczne projekty naukowe i uczestniczyła w międzynarodowych działaniach badawczych. Jej główne zainteresowania badawcze obejmują zrozumienie wpływu zakażenia HIV zarówno na zdrowie indywidualne, jak i publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i populacji marginalizowanych.
prof. dr hab.
prof. dr hab.
Internista, specjalista chorób zakaźnych, nauczyciel akademicki zatrudniony w Klinice
Chorób Zakaźnych i Tropikalnych UJ CM.
dr n. med.
- specjalista dermatolog- wenerolog. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ( dawnej Akademii Medyczne). Od 1993r. kierownik Poradni Profilaktyczno – Leczniczej Wojewódzkiego Szpitala zakaźnego w Warszawie Ośrodka zajmującego się leczeniem osób zakażonych HIV/AIDS. Stypendystka w ośrodkach zagranicznych w Nowym Jorku (Nev York University), Chicago(Northwestern Memoorial Hosptal), i w Bethesdzie (National Institute of Health). Autorka licznych publikacji dotyczących zapobiegania i leczenia HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Autorka „Atlasu zmian skórnych u osób zakażonych HIV” i rekomendacji Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Za pracę z zakażonymi HIV/ AIDS w Polsce wielokrotnie nagradzana przez ministra zdrowia, marszałka województwa mazowieckiego, organizacje pacjentów.
Doktor nauk społecznych, pedagog, edukator seksualny, socjolog, prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej certyfikowany edukator, konsultant i doradca HIV/AIDS, członek Światowego (International AIDS Society) , Europejskiego (European AIDS Clinical Society) i Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (PTnAIDS), współautorka Polskich Rekomendacji „Zasady opieki nad osobami zakażonymi HIV”, członek European AIDS Treatment Group i EU Civil Society Forum HIV/AIDS.
Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację z chorób wewnętrznych, a następnie z kardiologii ukończył w Klinice Kardiologii w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Wieloletni nauczyciel akademicki w Klinice Kardiologii WUM w Szpitalu Bielańskim. Od 18 lat zajmujący się elektroterapią i leczeniem zaburzeń rytmu serca – obecnie kierownik Pracowni elektrofizjologii i elektroterapii kardiologicznej w Szpitalu Bielańskim. Posiada certyfikat eksperta elektroterapii Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Od 2021 roku konsultant kardiologiczny w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie oraz specjalista kardiolog w Poradni Profilaktyczno-Leczniczej Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie
dr n. med.
ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Specjalizację z chorób wewnętrznych, a następnie nefrologii uzyskał w Klinice Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii Instytutu Transplantologii w Warszawie. Posiada tytuł doktora nauk medycznych. Współpracuje z różnymi ośrodkami krajowymi i zagranicznymi. Członek międzynarodowych towarzystw naukowych ERA-EDTA, EACS.
Lekarz zajmuje się:
dr n. med.
specjalista chorób zakaźnych
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia z ZOL SPZOZ w Poznaniu
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończył w 2012 roku. W 2017 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych. Na co dzień pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu, gdzie zajmuje się pacjentami z chorobami zakaźnymi – głównie osobami żyjącymi z HIV oraz chorymi na wirusowe zapalenie wątroby. Członek Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz EACS. Współautor rekomendacji Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS.
lek.
Zdobądź wiedzę
Bądź na bieżąco z nowymi możliwościami leczenia a także z doświadczeniami najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie leczenia chorób zakaźnych oraz wirusologicznych.
Dyskusja moderowana przez:
Tytuł: Praktyczne wyzwania w terapii ARV
Prowadząca: Ewa Firląg – Burkacka
Wykładowca: Piotr Pulik
Fokus Hotel Premium, ul. Podzamcze 1,
Lublin
Name: Monika Mądrzejewska
Phone: 503 029 519
Email: monika.madrzejewska@gmail.com
24 -25 Maj 2024
Fokus Hotel Premium, ul. Podzamcze 1,
Lublin